3. Sinirbilim Günleri: Prof. Dr. Kürşad Aydın

Prof. Dr. Kürşad Aydın, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalında Uzmanlığını tamamlamış, 2003 yılında Doçent 2009 yılında ise Profesör olmuştur. 2003-2010 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Kurucusu ve Bilim Dalı Başkanı olarak; 2010-2017 yılları arasında ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanlığı ve Öğretim Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2017 yılından beri İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

2014 yılından beri Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneği Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Kürşad Aydın’ın, Türkiye Milli Pediatri Derneği, ICNA (International Childe Neurology Association) ve EPNS (European Pediatric Neurology Society) gibi uzmanlık derneklerine üyeliği olarak bulunmaktadır. Uzmanlık alanıyla ilgili çok sayıda Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Kongrede, Kongre Başkanı, Konuşmacı ve Oturum Başkanı olarak görev almıştır.

Akademik ilgi alanı Epilepsi, Nörometabolik Hastalıklar ve Nöroradyoloji olan Aydın’ın,  SCI indekslere giren Uluslararası Hakemli Dergilerde yayınlanmış 61 adet makalesi, bu makalelere yapılmış 600 den fazla atıfı bulunmaktadır. Uluslararası Bilimsel Toplantılarda sunulmuş 16 adet bildirisi, Ulusal Hakemli Dergilerde yayınlanmış 20 adet makale, Ulusal Bilimsel Toplantılarda sunulmuş 110 adet bildirisi, Türkçe yazılmış 3 adet Textbook kitap bölüm editörlüğü-yazarlığı ve tek yazar olarak yayınladığı önemli bir kaynak olan “Nörometabolik Hastalıklar: Olgularla Klinik ve Görüntüleme İpuçları” isimli kitabı bulunmaktadır.

 

3. Sinirbilim Günleri websitesi için tıklayın. 

Şunları da beğenebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir